Stavební a zahradní kolečka moderní doby

Stavební a zahradní kolečka se v mnoha aspektech liší, obecně jsou však velmi podobným nástrojem. V mnoha případech bývají zahradní poněkud lehčí a disponují měkkým kolem s nafukovací pneumatikou, rovněž lehčí hliníkovou nebo plastovou korbou. Stavební i zahradní kolečka moderní doby ale mají mnohem více podob, než byste možná čekali a zdaleka nemusí být jen manuální.

DŮLEŽITÉ INFO: Všechny korby pasují na všechny námi nabízené rámi a naopak! 

Stavební kolečko 80L modrý rám1 

NÁSTAVBY

První skvělou modernizací jsou možnosti různě vysokých nástaveb korby. V tomto případě si můžete zakoupit kolečkové nástavby z hliníku nebo z plastu, které ovšem musí korespondovat s daným typem rámu dobře na ně padnout. Se zvýšenou korbou pak budete moci převážet více materiálu, zejména pak toho lehčího a sypkého. Skvělým příkladem využití je sběr listí, kdy není problém nabrat na jednou opravdu velké množství, a nemusíte se obávat ani dusání.

ELEktricky poháněná kolečka

Kolečko je samo o sobě značným usnadněním námahy, pokud zvolíte moderní podobu s elektromotorem, ušetříte ještě mnohem více sil. Ty nejnovější modely se vyznačují snadným ovládáním a pojezdovou rychlostí rovnající se rychlosti chůze, a to i do těch nejprudších kopců. Ovládání rychlosti je v drtivé většině případů zabudované do jedné z rukojetí.

Motorizovaná kolečka

Ještě výkonnější podobou koleček, než je tomu v případě elektricky poháněných, jsou kolečka motorizovaná. U těch se nejčastěji využívají čtyřtaktní ekologicky nezatěžující motory s dostatečným výkonem pro převoz až cca 500 kilogramů materiálů či předmětů. Ty nejvyspělejší modely mají dokonce možnost řazení převodů a dokážou vyjet i schody.

Fréza a naviják

Vaše kolečko se může v zimě proměnit ve frézu na odhrnování sněhu, můžete s nimi provádět nejrůznější terénní úpravy a hodí se třeba i na shrabování listí či podobných sypkých materiálů. A někteří výrobci nabízí i pracovní kolečka s navijákem, která stačí stabilizovat, a můžete s nimi tahat třeba dřevěná polena bez větší námahy.

Skládací kolečka

Na závěr si ještě uveďme kolečka skládací, s nimiž můžete cestovat, pohodlně je zavěsit do kůlny. Většinou mají ale menší kapacitu a disponují tvrdým kolečkem.

A těch moderních inovací je ještě mnohem více, výrobci stále přichází s něčím, co přispívá k snadné práci kolem domu, na zahradě, nebo ve firemních prostorách.

Provozovatel webu HighTech Industries s.r.o. jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace