Proč kolečka nebalíme

 IMG_7297 (1)

Množství obalu (odpadu) potřebného pro zabelní jednoho kolečka (viz. foto).

Ať už jde o stavební nebo zahradní kolečko v jedné věci se všechny shodují – na jejich zabalení je potřeba enormní množství obalového materiálu. Kolečko má totiž velmi atypické rozměr a proto nejde o produkt, který by se jednoduše zabalil do kartonové krabice. Kolečko má délku kolem 1,7 metru a šířku až 90 cm. Takto velká kartónová krabice by Vás tedy vyšla pekně draho a navíc by se s ní špatně manipulovalo při přepravě.


PROČ KOLEČKA (NE)BALÍME DO KARTONU A BUBLINEK

Koukněme se detailněji na důvody, proč kolečka (ne)balíme:
 

1. Myslete na přírodu a na svojí peněženku.

Tím, že kolečka nebalíme do kartónu, bublinek a stretch fólií, výrazně šetříme přírodu. Celosvětové nadužívání plastů a jednorázových obalových materiálu je velký problém pro celou planetu. Hlavním problémem je, že lidstvo produkujeme stále více odpadu než jsme schopni ekologicky zlikvidovat či zrecyklovat. Proč tedy naší planetě a vaší peněžence ještě více přitěžovat?

 IMG_7304

Množství obalu (odpadu) pro zabelní jednoho kolečka (viz. foto).

 

2. Vysoká odolnost

Naše kolečka se jen tak nepoškodí. Mají rám lakovaný odolnou práškovou barvou komaxit exteriér či přímo nerezový rám. Tato povrchová vrstva zaručuje velmi dobrou odolnost. Co se týče pozinkované korby, tak je třeba si uvědomit, že se jedná o pracovní nástroj a že tedy do korby budete házet materiál jako kameny, štěrk, hlínu apod., k drobnému poškrábání korby tedy dojde tak jako tak. Korba je vyrobena z pozinkovaného plechu a oděrky ji nevadí, je na to stavěná.

3. Výhodná cena

Tím že kolečko nebalíme do kartonu tak je jeho objemová hmotnost menší a proto jsme Vám schopni nabídnout lepší cenu (ušetříme na krabici, na balení a dopravě ). Pokud bychom měli kolečka balit do kartónu, pak bychom museli cenu balení a obalového materiálu promítnout do zboží a cenu na kolečku zvýšit min. o 200 Kč.

4. Omezení ze strany dopravců

Ze strany dopravců se potýkáme s omezeními, co se týká přepravy koleček. Jelikož jde o produkt s atypickými rozměry, někteří dopravci kolečka dokonce odmítají přepravovat, buďme proto rádí že jsou tu pořád tací co Vám naše kolečka dovezou až k Vám na stavbu a nebo přímo na zahrádku a vy si nemusíte složitě půjčovat vozík za auto a nebo pronajímat dodávku aby jste si kolečko sami dovezli. Proto při zasílání koleček doporučujeme přepravce TOPTRANS, se kterým máme v tomto ohledu velmi dobré zkušenosti. Samozřejmě v případě vážného poškození kolečka např. deformace rámu i když se to stává velmi zřídka Vám bude kolečko vyměněno za nový kus.


5. Balení jako dárek

Pokud si i přeš to všechno přejete kolečko doručit zabalené např. jako dárek, napiště nám to prosím do poznámky a my Vám kolečko za příplatek zabalíme.

 

Vaše případné dotazy prosím směřujte na náš email info@ekovovyroba.cz

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme ať Vám naše kolečka dobře slouží.

Tým eKovovýroba.cz