Jaké jsou výhody AKU vrtaček oproti elektrickým vrtačkám?


Rádi si uděláte spoustu práce na domě sami? Pak bez vrtačky ani ránu. Vrtačka by měla mít své místo v každé domácnosti nebo dílně, a to tím tuplem tam, kde se nachází velký kutil. Měla by být vždy po ruce. Jenže jakou zvolit - AKU, nebo elektrickou? A jaké mají AKU vrtačky výhodu oproti elektrickým vrtačkám? Na to se podíváme právě zde.

75578-1205375555-h

 

Neomezuje vás elektrická přípojka

První největší výhodou AKU vrtaček je to, že vás neomezuje žádná elektrická přípojka. Můžete tak vrtačku klidně používat v hospodárce, v dílně, venku, ve výškách a nejste ničím omezení. Nemusíte řešit, zda se někde v blízkosti nachází elektrická přípojka, nebo jak zde natáhnout prodlužovačku. S AKU vrtačkou si poradíte i na konci světa.

Jste sice závislí na době výdrže baterie, ale i ty už dnes dokáží nabídnout až desítky minut práce.

 

Tvrdá práce pro tvrdého pomocníka

AKU vrtačky se oproti těm elektrickým lépe hodí na tvrdou práci. Na vrtání do dřeva, do kovu, do plastu či do zdiva, na to všechno vám AKU vrtačky dobře poslouží. Pokud naopak hledáte parťáka pouze na lehčí práce, pak vám bohatě vystačí elektrická vrtačka.

 

Sledujte dobu nabíjení

Tím, že AKU vrtačky fungují na baterii, je logické, že je bude potřeba čas od času nabít. Abyste ale nebyli omezeni ve své práci v tu nejnevhodnější chvíli, dívejte se při jejím výběru na dobu nabíjení. Někdy je to jen pár desítek minut, jindy to ovšem může být i několik hodin.

75579-1205382505-h

 

Univerzální pomocník na nejrůznější práci

AKU vrtačka je skvělý univerzální pomocník. Můžete si k ní totiž přikoupit další nástavce a příslušenství, a tak získáte z jednoho nástroje několik pomocníků. Na šroubování, broušení či míchání. K tomu všemu vám AKU vrtačka snadno s vyměnitelným nástavcem poslouží. Vyplatí se proto pořídit hned na začátku širší vybavení.

 

Velký výběr tvarů a velikostí

AKU vrtačka by se vám taky měla dobře držet. Vyzkoušejte si proto potěžkat několik typů vrtaček a vyberte si tu, která vám do dlaně padne jako ulitá. Aby vám pak při práci nevyklouzla z ruky, vyberte si takovou, která má rukojeť z pryže. Díky tomu se sníží nejen riziko proklouznutí, ale také se tím tlumí otřesy během chodu.

Pohodlnost držení vrtačky ovlivňuje také její hmotnost. To je tedy dobré mít při výběru na paměti. Hmotnost AKU vrtaček se pohybuje přibližně od 1 do 3 kg.

 

Při výběru AKU vrtačky hlídejte kroutící moment

Zásadním parametrem při výběru AKU vrtačky je také tzv. kroutící moment. Jedná se o parametr, který udává, jak účinně utáhnete s danou vrtačkou například vrut.

Uvedeme příklad: vrtačka s kroutícím momentem 30 Nm utáhne vrut do průměru 8 mm. Pokud potřebujete utáhnout větší vrut, vyberte si vrtačku s kroutícím momentem okolo 50 Nm.

imageproxy2

AKU vrtačky z ekovovýroba.cz

Na ekovovýroba.cz najdete vše, co ve své dílně budete potřebovat, a to samozřejmě včetně AKU vrtaček. Vybrat si zde můžete z vysoce kvalitních a profesionální vrtaček o kroutícím momentu až 60 Nm a baterii o výkonu až 18 V. Taková vrtačka vám perfektně poslouží pro jakýkoliv úkol. Žádný projekt pro ni nebude příliš náročný.

A pokud si při výběru AKU vrtačky nebudete jisti, s klidem se na nás obraťte. Rádi vám s výběrem pomůžeme. Napište nám na e-mail info@ekovovyroba.cz.