Srovnání motorových koleček

Dnes se společně podíváme na motorová kolečka, představíme si jendotlivé modely a doporučíme Vám vhodný model přesně pro Vás. Motorových koleček je totiž celá řada a né každé kolečko je vhodné pro náročný kopcovitý terén. 

MOTOROVÉ KOLEČKO ZIPPER ZI-EWB500 ELEKTRICKÉ KOLEČKO EASY 60L POZINK EK01 AKUMULÁTOROVÉ KOLEČKO PROFI MOTÚČKO EXTRA POWER
Rám montovaný svařovaný svařovaný svařovaný
Výkon 500W 450 nebo 1000W 450 nebo 1000W 300W
Nosnost 150 kg 75 kg 180 kg 180 kg
Plynulá regulace ano ano ano ano
Zpátečka ne ano ano ano
Brzda ne ne ano ano
Šípová pneumatika ano ne ano ano
Velikost korby 75l kovaná ocel 85l pozink 85l pozink, 125l, 185l 100, 120, 200l pozink
přídavná kola ne ne za příplatek 3 490 Kč nebo levněji v sadě rovnou s kolečkem příplatek 4 389 Kč
nabíječka součástí balení ano ano ano


ne ( placena zvlášť )

typ akumulátoru olověný li-on li-on olověný
Hmotnost 40 kg 24 kg 27 kg 29 kg
Cena 11 890 Kč Od 12 490 Kč Od 17 540 Kč Od 25 640
OBLÍBENÁ HOBBY VARIANTA OBLÍBENÁ HOBBY VARIANTA

 
NEJLEPŠÍ POMĚR CENA/VÝKON

Nenabízíme

 

RÁM

Typ konstrukce rámu je jedna z nejdůležitéjších vlastností motorového kolečka, která ovlivňuje především nosnost a životnost kolečka. Zde zcela očividně platí, že svařovaný rám vydrží více než ten montovaný. Co se týče materiálu rámu, tak vzhledem k možné korozi je dobrou volbou nerezový rám.

VÝKON

U výkonu neznamená vždy vyšší hodnota větší výkon. Kromě výkonu také záleží na typu převodovky. Motúčko dispnuje planetovou převodovkou, naopak akumulátorové kolečko ZIPPER, EASY i PROFI mají převodovku na suché bázi. 

NOSNOST

Chcete kolečko pořádně naložit, abyste nemuseli jezdit na vícekrát? Pak se určitě dívejte i na tento parametr. Doporučujeme tyto nosnosti nepřesahovat. Může pak k rajních případech dojít k poškození rámu.

PLYNULÁ REGULACE VÝKONU

Nechete se nechat kolečkem cukat či vláčet? Regulujte si výkon plynu dle libosti s plynulou regulací. Tuto funkci docení především starší generace, pro které může být vysoká rychlost pojezdu kolečka již nežádoucí. 

zpátečka

Nemáte možnost otočit se s kolečkem kvůli nedostatku prostoru? Pak jistě doceníte zpátečku, díky které můžete jet po zpátku i s těžkým nákladem. 

Brzda

Taháte se s těžkým nákladem nejen do kopce, ale i z kopce? Pokud ano, pak je lepší volit model s brzdou (kolečko PROFI, případně motúčko POWER či EXTRA POWER). Dle potřeby si přibrzdíte, což Vám opět ušetří spoustu sil. 

ŠÍPOVÁ PNEUMATIKA NEBOLI DRAPÁK

Otázka výběru vhodné pneumatiky je určitě na místě. Výhodou klasické pneumatiky je především nižší pořizovací cena. Pokud však hodláte kolečko využívat i pro jízdu do schodů či v náročnějším terénu, kde může klasická hladká pneumatika podkluzobvat, tak je jasnou volbou drapák. Upozorňujeme, že drapák má jednu malou nevýhodu - nebude příliš shovívavý k Vašemu perfektně osazenému trávníku. 

VELIKOST KORBY

U velikosti korby si dobře promyslete, co v ní budete primárně vozit. Budou to špalky dřeva, piliny, krmivo, písek,hlína, suť? Obecně na lehčí, ale objemné věci volte velkou korbu 120-200 litrů. Pozor ale na rozměry korby. Může se stát, že u některé větší korby neprojedete běžnými dveřmi. Sledujte tedy raději i tento parametr. 

Důležité je také říct, že dnešní plastové korby vydží i hrubější zacházení. Ty z HDPE (tvrzeného plastu) pak snesou i převoz kamenů či sutě. 

MOŽNOST PŘIDÁNÍ PŘÍDAVNÝCH KOL

Přídavná kola opět ocení především starší generace, konkrétně pak jejich záda. Přídavná kola totiž odlehčí zádům, Vám tak stačí kolečko již jen řídit. 

Typ akumulátoru

Obecně se dá říct, že jsou v kolečkách používány dva typy akumulátorů. Olověný a li-on (. 

 

SHRNUTÍ

Abychom to tedy nějak pěkně shrnuli, tak Vám doporučujeme se nejdříve zamyslet nad tím, pro jaké účely budete kolečko používat. 

  • Pokud hledáte pomocníka do prudkého kopce, tak je dobré volit buď kolečko PROFI o výkonu 1000W nebo motúčko EXTRA POWER. Tyto varianty jsou prověřené a nezklamou Vás.

  • Pokud hledáte pomocníka na běžnou práci na zahradě, tak si vystačíte s modelem EASY, případně kolečkem ZIPPER. Záleží již jen na Vás, jaký typ pneumatiky preferujete. 

 

 

Zapomněli jsme něco vysvětlit? Napadl Vás nějaký další dotaz?

Napište nám na info@ekovovyroba.cz